Home Politica Sanatate Economie Social Actual Administratie Cultura Sport Externe

Administratie

Cultura

Sport

Externe

Româncele fac senzaţie la Australian Open: Irina Begu şi Monica Niculescu, în sferturi

Irina Begu şi Monica Niculescu, favoritele numărul 10, s-au calificat, duminică, în sferturile de finală ale probei de dublu de la Australian Open. Begu şi Niculescu au beneficiat în optimi de abandonul perechii Nadia Kichenok/Anastasia Rodionova (Ucraina/Australia), la scorul de 4-1 în primul set pentru românce.

În sferturi, adversare vor fi perechea învingătoare din meciul dintre Nicole Melichar/Kveta Peschke (SUA/Cehia) şi Jennifer Brady/Vania King (SUA), conform news.ro.

Sursa: stiripesurse

January 21 , 2018     Cornel Dumitrescu     Sport     0

Româncele fac senzaţie la Australian Open: Irina Begu şi Monica Niculescu, în sferturiRomâncele fac senzaţie la Australian Open: Irina Begu şi Monica Niculescu, în sferturi